CanoCar | Suzuki | Úpravy pro ZTP | Přídavné pohony | prodej@canocar.cz | 547 357 017

Lada Niva 4x4 - legendární lehký terénní automobil

 

Tato legenda mezi terénními vozy se vyrábí již od roku 1977. Naše firma se však od února 2022 již dovozem a prodejem Lady Niva nezabývá.

Ladu Niva je třídveřový nebo pětidveřový automobil odpružený vinutými pružinami, které poskytují výborné jízdní vlastnosti v terénu. Vůz má samonosnou karoserii kompaktních rozměrů, tato kombinace zajišťuje vynikající obratnost při jízdě v terénu.

Osvědčená benzínová sedmnáctistovka je vybavena vstřikováním BOSCH. Tento motor s rozvody OHC je schopný provozu za jakýchkoliv podmínek - v krutých mrazech, při vysokých teplotách, po úpravách dokonce i pod vodou. Křivky výkonu a kroutícího momentu společně s převodovým poměrem diferenciálů, umožní průjezdnost náročným terénem. Pokud k tomu přičteme i nízkou hmotnost vozu a malé rozměry, Lada se dostane tam, kam velké terénní vozy neprojedou. Vozidlo případně přestavujeme na alternativní pohon LPG.

Automobily jsou vybaveny pětirychlostní synchronizovanou převodovkou VAZ v kombinaci s přídavnou dvourychlostní převodovkou, s možností uzávěrky mezinápravového diferenciálu. Převodové stupně 4x4, 4x4 s redukcí a uzávěrka mezinápravového diferenciálu jsou řazeny z místa řidiče mechanicky. Verze Bronto je navíc osazena předním a zadním samosvorným diferenciálem a její světlost je navýšena o 40 mm na úctyhodných 250 mm.