CanoCar Brno | Suzuki | prodej@canocar.cz | 547 357 017

Lada Niva 4x4 - legendární lehký terénní automobil

 

Ladu Nivu 4x4 nabízíme jako třídveřový nebo pětidveřový automobil odpružený vinutými pružinami, které poskytují výborné jízdní vlastnosti v terénu, v případě verze pickup se zadní nápravou odpruženou listovými pružinami z důvodu vyššího užitečného zatížení. Vozidlo má samonosnou karoserii kompaktních rozměrů. Pickup polorámovou karoserii, užitková nástavba je uložena na speciální zadní rámové konstrukci, disponující vysokým krutem.

Automobil nyní poskytuje mnohem více komfortu, a to díky homokinetickým kloubům, posilovači řízení a tlumiči vibrací. Další vylepšení se vyskytují v interiéru. Vozidla Lada Niva AMC vynikají zejména při nasazení v náročných podmínkách.

Osvědčená benzínová sedmnáctistovka je vybavena vstřikováním BOSCH. Tento motor s rozvody OHC je schopný provozu za jakýchkoliv podmínek - v krutých mrazech, při vysokých teplotách, po úpravách dokonce i pod vodou. Křivky výkonu a kroutícího momentu společně s převodovým poměrem diferenciálů, umožní průjezdnost náročným terénem. Pokuď k tomu přičteme i nízkou hmotnost vozu a malé rozměry, Niva se dostane tam, kam velké terénní vozy neprojedou. Vozidlo případně přestavujeme na alternativní pohon LPG.

Automobily jsou vybaveny pětirychlostní synchronizovanou převodovkou VAZ v kombinaci s přídavnou dvourychlostní převodovkou, s možností uzávěrky mezinápravového diferenciálu. Převodové stupně 4x4, 4x4 s redukcí a uzávěrka mezinápravového diferenciálu jsou řazeny z místa řidiče mechanicky. Niva HardCross je navíc osazena předním a zadním samosvorným diferenciálem a její světlost je navýšena o 40 mm na úctyhodných 250 mm.

Základní ceny:

  • Niva 3door od 307 215 Kč bez DPH
  • Niva 5door od 322 395 Kč bez DPH
  • Niva pick-up výroba dočasně pozastavena
  • Niva Bronto na vyžádání

Uvedené ceny jsou orientační a v čase se mohou lišit dle vývoje kurzu rublu; platí k 2. 7. 2020