CanoCar | Suzuki | Úpravy pro ZTP | Přídavné pohony | prodej@canocar.cz | 547 357 017

Lada Niva 3-door

Třídveřová verze je nejznámější a také cenově nejdostupnější. Rozvor tohoto kompaktního vozu měří jen 2200 mm, což umožňuje skvělou manévrovací schopnost vozu. Přední náprava je nezávisle zavěšená, s příčným stabilizátorem, zadní náprava tuhá. Díky delšímu rozvoru automobil poskytuje o mnoho více jízdního komfortu. Velkou předností Nivy je její nízká provozní hmotnost a malé rozměry. Lada Niva 2131 vyniká zejména při nasazení ve velmi náročných podmínkách při zachování nízkých provozních nákladů.

Pohonnou jednotkou je osvědčená benzínová sedmnáctistovka, vybavená vstřikováním Bosch. Tento motor s rozvody OHC je schopný v provozu za jakýchkoliv podmínek - v krutých mrazech, při vysokých teplotách, po úpravách dokonce i pod vodou. Křivky výkonu a kroutícího momentu společně s převodovým poměrem diferenciálů umožňují bezproblémovou průjezdnost náročným terénem. Tento typ motoru umožňuje dodatečnou montáž alternativního pohonu LPG.

Motor nově splňuje emisní normu Euro 6d ISC-FCM (2018/1832AP). Emise CO2 dle WLTP jsou 243 g/km a kombinovaná spotřeba 10,3 l/100 km (pětidveřová verze 245 g/km a 10,4 l/100 km).

Model 2020 prošel řadou změn, především v interiéru. Zvenčí se změnil design litých kol, varianta Urban (s plastovými nárazníky) dostala přední mlhovky a pětidveřový model má nový typ zrcátek s hranatějším tvarem, který se před dvěma lety objevil už na třídveřové verzi. Hlavní změnou je nová palubní deska s moderními ovladači převzatými z modelu Lada Priora 2. generace (předchůdce Lady Vesta). Nový interiér je pohlednější, má ergonomické rozmístění ovládacích prvků, vyšší kvalitu materiálů a zvětšuje vzdušnost kabiny. Ventilace a klimatizace se nově ovládají otočnými ovladači. Větrák má čtyři rychlosti místo stávajících dvou a je tišší, přibyly výdechy vedoucí vzduch na nohy.

Nový přístrojový štít nese plnohodnotný palubní počítač od aliančního partnera Renault. Ukazuje mimo jiné průměrnou nebo okamžitou spotřebu, průměrnou rychlost, množství spotřebovaného benzinu, orientační dojezd na zbývající palivo, napětí palubní sítě nebo teplotu. Přihrádka před spolujezdcem je díky nové koncepci palubní desky větší a prakticky dělená na dvě části. Stropní osvětlení využívá technologii LED. Standardní výbava je rozšířená o systém eCall. Nově je také strop čalouněný tkaninou.