CanoCar Brno | Suzuki | prodej@canocar.cz | 547 357 017

Lada Niva Bronto

Vozidlo vychází ze standardní verze, v exteriéru je doplněno o prvky umožňující nasazení vozu v extrémním terénu (ABS+BAS, zesílené tlumiče, zesílené pružiny, litá kola, M/T pneumatiky, samosvorný přední a zadní diferenciál, světlá výška zvýšena o 40 mm). Interiér je doplněn o prvky poskytující posádce plný komfort (interiér z vozu Lada Urban, klimatizace, přední vyhřívaná sedadla, elektrické ovládání oken, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zrcátka). Vůz má speciální „maskovací“ lak karoserie.

Vůz má samonosnou karoserii kompaktních rozměrů, nápravy jsou uloženy na vinutých pružinách. Přední náprava je nezávisle zavěšená, s příčným stabilizátorem, tuhá zadní náprava poskytuje výborné terénní vlastnosti. Vozidla Lada Niva AMC vynikají zejména při nasazení v náročných podmínkách.

Niva je vybaven osvědčenou benzínovou sedmnáctistovkou, která je vybavená vstřikováním BOSCH. Tento motor s rozvody OHC je schopný v provozu za jakýchkoliv podmínek - v krutých mrazech, při vysokých teplotách, po úpravách dokonce i pod vodou. Křivky výkonu a kroutícího momentu společně s převodovým poměrem diferenciálů, umožní průjezdnost náročným terénem. Pokud k tomu přičteme i nízkou hmotnost vozu a malé rozměry, Niva se dostane tam, kam velké terénní vozy neprojedou. Samozřejmostí je kompatibilita se standardem OBD II – vůz lze diagnostikovat v jakémkoli servisu, vybaveným diagnostikou BOSCH, nebo jinou diagnostikou s OBD II kompatibilní.

Výroba byla v souvislosti s modernizací základních modelů dočasně pozastavena. K dispozici jsou poslední skladové vozy, nový model lze zcela nebo částečně nechat přestavět do podoby a funkční výbavy Bronto.